Biztos írtam már, hogy az illatoktól váltam meg a legnehezebben. Imádtam a parfümöket. A mai napig ha beleszaglászom egy Naf-Naf beugrik a gimi hangulata. Szóval nem volt egyszerű.
Amikor baba volt a kislányom, akkor valahogy automatikusan nem használtam, aztán amikor próbáltam kvázi „visszaszokni”, egyszerűen nem ment. Bökte az orromat minden.
Szépen lassan elevickéltem hát a természetes megoldások felé.
Touche krémparfümök
Egy WAMP-on akdtam rá a márkára, klasszikus krémparfüm, természetes illóolajokból. Nagyon finom kompozíciók, én az Euphoriát választottam végül. A krémparfümöket amúgy is nagyon szeretem, kis tégelyben magammal tudom vinni és sokáig megmarad az illatuk.
Mannaszappan – Rózsa virágvíz
Ez az évem valamiért a rózsa jegyében telik, most szerettem meg igazán. El sem hittem magamról, de idén nyáron nagyon jól esett. Ebből a termékcsaládból finom még a jázmin is (jó kis csábítós illat) és aki szereti (mint például én is) bírni fogja szantált is.
Messelia Naturfarm krémparfümök
Ezekre meg a Gouba bazárban akadtam, legközelebb, ha minden elfogy, ilyet fogok venni. Pikáns, ötletes illatkompozíciók.
Ja, és akkor a végére egy kis passzus, hogy mi is a baj az ipari illatanyagokkal:
Az iparilag előállított kozmetikumokban rendszerint vannak illatanyagok. Ezeknek a csomagoláson való feltüntetésének szabályait nem részletezik az EU-s előírások, esetükben csak annyit kell feltüntetni, hogy „parfum” vagy „fragance”. Sem a mennyiség, sem a kombináció feltüntetésének kérdése nincs szabályozva, pedig ezek az anyagok nagyrészt allergetizálhatnak, illetve a hagyományos illatanyagok gyakran tartalmaznak olyan vegyi anyagokat, melyek ha bekerülnek természetes vizeinkbe, hathatnak a hormonháztartásra és megzavarhatják az ökoszisztémát. Akik eleve hajlamosak az allergiára, jobb, ha kerülik az illatanyagokat.
És ezek csak azok a kozmetikumok, melyekben van illatanyag. A parfümökre sajnos hatványozottan igazak a fenti állítások.